wtorek, 21 września, 2021

Tu w Warszawie były trydenckie msze. Teraz ich już nie będzie?

Papież Franciszek ograniczył możliwość odprawiania mszy świętych trydenckich. Oznacza to, że w wielu miejscach mszy takich może nie być. Jak to wygląda w Warszawie?

W archidiecezji warszawskiej msze trydenckie odprawiane były przede wszystkim w kościele pw. Św. Klemensa przy ulicy Karolkowej na Woli, gdzie w mszach trydenckich wierni mogli uczestniczyć w każdą niedzielę i święta o godzinie 14.00.  Drugim miejscem, gdzie msze odprawiano regularnie (dni powszednie o 7.00 rano, sobotę o 18.00, niedzielę o 8.00 rano) był kościół p.w. św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego w Warszawie (Kościół Środowisk Twórczych) przy ulicy Senatorskiej w Śródmieściu. Oprócz tego okazjonalnie msze nadzwyczajnego rytu były odprawiane w kościołach parafialnych. I tam najpewniej ich nie będzie w ogóle. W diecezji warszawsko-praskiej msza Wszechczasów była sprawowana raz w miesiącu w kościele pw. Św. Patryka przy ulicy Rechniewskiego na Gocławiu. Jak będzie wyglądać sytuacja w tej diecezji dowiemy się w poniedziałek – wydanie komunikatu w tej sprawie zapowiedziała kuria biskupia. (az)

Na zdj. kościół pw. św. Klemensa Hobfauera przy Karolkowej fot. Jolanta Dyr/Wikipedia Autorstwa Jolanta Dyr – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21914128

Polecamy