poniedziałek, 20 września, 2021

Warszawa pod wodą. Zalane metro, ulice, opóźnione pociągi

Wichura, ulewa, burza. Poniedziałkowy wieczór był kolejnym trudnym w Warszawie. Były zrywane dachy, zalane były ulice, najgorzej było na Ursynowie.

„Do godziny 22:00 mazowieccy strażacy odnotowali 604 zdarzenia w związku z #burze. Najwięcej: Warszawa 138, powiat płocki 122, piaseczyński 87, otwocki 33, pułtuski 22. Uszkodzeniu uległo 13 dachow na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych. Brak osób rannych” – napisała Straż Pożarna na Twitterze.

Bardzo trudna była sytuacja w Warszawie. Zalane były ulice na Ursynowie, gdzie wylał Potok Służewiecki. Ruch był utrudniony. Zalane zostało wejście do metra Stokłosy. Z powodu deszczu, wichury i wiatru opóźnione były pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. „Z powodu intensywnych opadów deszczu w obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM. Możliwe opóźnienia, odwołania, przekierowania i relacje skrócone pociągów” – informował Zarząd Transportu Miejskiego na stronie Warszawskiego Transport Publiczny. Z powodu fatalnej sytuacji pogodowej nie lądowały samoloty na Okęciu. Z opóźnieniami liczyć musieli się też pasażerowie autobusów i tramwajów. Na szczęście nie było ofiar. Wtorek ma być kolejnym dniem z upałem, a wieczorem możliwe są burze. (az)

fot. Pixabay

Polecamy