sobota, 20 kwietnia, 2024

Dramat w trakcie meczu Duńczyków. Futbol zszedł na dalszy plan

Do mrożących krew w żyłach sytuacji doszło drugiego dnia mistrzostw  Europy. Podczas spotkania Dania – Finlandia, pod koniec pierwszej połowy na ziemię upadł Cristian Eriksen, jeden z najlepszych piłkarzy kadry Danii. Zawodnik stracił przytomność, doszło do zatrzymania akcji serca. Dramatyczną akcję ratunkową śledził cały świat. Po kilkudziesięciu minutach czynności życiowe udało się przywrócić, Duńczyk trafił do szpitala. Mecz, co wywołało kontrowersje, został później dokończony. Wygrała Finlandia 1:0. W normalnych warunkach byłaby to olbrzymia sensacja, jednak w tym wypadku mówienie o meczu, czy aspekcie sportowym nie ma sensu. Najważniejszy mecz tego dnia toczył sie o życie Cristiana  Eriksena. Wybitny zawodnik, gracz Interu Mediolan zapewne nie będzie grać już w piłkę, ale dzięki błyskawicznej reakcji kolegów z drużyny oraz profesjonalizmowi służb specjalnych będzie żyć, jest świadomy, więc jest duża szansa na powrót do zdrowia i normalnego życia. (maks)

Na zdj. Cristian Eriksen to jedna z największych gwiazd duńskiej reprezentacji fot. Wikipedia Autorstwa Football.ua, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27791456