czwartek, 28 marca, 2024

Włosi zdeklasowali Turcję. Piękny początek turnieju!

Reprezentacja Italii potwierdziła, że jest jednym z głórnych pretendentów do tytułu mistrza Europy. W meczu otwarcia na Stadio Olimpico w Rzymie pokonali Turcję 3:0.

Przed spotkaniem mówiło się, że Turcja może być czarnym koniem turnieju. Jednak w spotkaniu od początku lepsi byli reprezentanci Włoch. Do przerwy razili jednak nieskutecznością. W drugiej połowie piłkarze z Półwyspu Apenińskiego podkręcilii jeszcze tempo. W 53 minucie akcję preprowadził Berardi, dośrodkował, a.. Demiral skierował piłkę d własnej siatki. Było 1:0 dla Włoch. W 66 minucie po strzale Spinazzoli piłkę odbił Cakir, ale trafiła ona prosto do Ciro Immobile, który kapitalnym strzałem podwyższył na 2:0. Turcy próbowali atakować, jednak długie piłki na Yilmaza były łatwe do rozszyfrowania dla obrońców reprezentacji Włoch. Zawodnicy Squadro Azzurra atakowali dalej. W 79 minucie po fatalnym wybiciu tureckiego bramkarza piłkę przejęli piłkarze gospodarzy, a Insignie mocnym uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik meczu na 3:0 dla Włoch.

Włochy – Turcja 3:0 (0:0)

1:0 Demiral 53′

2:0 Immobille 64′

3:0 Insignie 79′

Włochy: Gianluigi Donnarumma – Alessandro Florenzi (46′ Giovanni Di Lorenzo), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Leonardo Spinazzola – Nicolo Barella, Jorginho, Manuel Locatelli (74′ Bryan Cristante) – Domenico Berardi (85′ Federico Bernardeschi), Lorenzo Insigne (81′ Federico Chiesa), Ciro Immobile (81′ Andrea Belotti)

Turcja: Ugurcan Cakir – Zeki Celik, Merih Demiral, Caglar Soyuncu, Umut Meras – Kenan Karaman (76′ Halil Dervisoglu), Ozan Tufan (64′ Kaan Ayhan), Okay Yokuslu (65′ Irfan Kahveci), Yusuf Yazıcı (46′ Cengiz Under), Hakan Calhanoglu – Burak Yilmaz

na zdj. Stadion Olimpijski w Rzymie, na którym odbyla się inauguracja/zdj. ilust. fot. Autorstwa I, Andrew, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5529505