piątek, 19 kwietnia, 2024

Iga nie dała rady. Nie powtórzy wygranej French Open

Iga Świątek nie obroni ubiegłorocznego tytułu. Raszynianka odpadla w ćwierćfinale turnieju French Open.

Rok temu Iga Świątek była sensacją turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W wielkim stylu zajęła pierwsze miejsce. Tegoroczny turniej także zaczęła doskonale. Do spotkania ćwierćfinałowego nie straciła nawet seta! W pierwszej rundzie wygrała ze Słowenką Kają Juvan 6:0 i 7:5, w drugiej ze Szwedką Rebekką Paterson 6:1 i 6:1. Kolejną rywalką była Estonka Anet Kontaveit. Zawodniczka starsza sześć lat od  Polki, z którą w dodatku raszynianka ani razu nie wygrała. Po zaciętym spotkaniu Polka zwyciężyła 7:5 i 6:0. W 1/8 finału  rywalą Świątek była rewelacja tegorocznej imprezy, 18-letnia Ukrainka, Marta Kostiuk.  Iga Świątek wygrała mecz w obu setach 6:3 i 6:4. Bez straty seta przystępowała do ćwierćfinałowego pojedynku, gdzie  rywalką była Greczynka, Maria Sakkari. Niestety, tym razem raszynianka uległa przeciwniczce w dwóch setach 4:6, 4:6 i zakończyła przygodę w pojedynczych startach w turnieju French Open. Nie brak głosów, że powodem porażki był równoległy start w deblu, że Polka powinna skupić się jedynie na grze pojedynczej. Niezależnie od tego zwycięstwo w ubiegłym roku i ćwierćfinał teraz to i tak wielki sukces młodej zawodniczki. (az)