czwartek, 28 marca, 2024

Iga Świątek idzie jak burza. Zagra w kolejnej rundzie!

Iga Świątek zrobiła kolejny krok do powtórzenia sukcesu w turnieju  French Open. Zawodniczka z Raszyna awansowała do IV rundy, pokonując Estonkę Anet Kontaveit.

Po dwóch pewnych wygranych – ze Słowenką Kają Juvan 6:0 i 7:5 oraz Szwedką Rebekką Paterson 6:1 i 6:1, kolejną rywalką była Estonka Anet Kontaveit. Zawodniczka starsza sześć lat od  Polki, z którą w dodatku raszynianka ani razu nie wygrała. I początek spotkania był bardzo ciężki. Reprezentantka Estonii na początku odskoczyła na dwa gemy i prowadziła, potem Polka doprowadziła do remisu 4:4. Ostatecznie pierwszego seta wygrała Polka 7:5. W drugim secie już przewagę zaznaczyła Polka. Choć każdy gem był dość zacięty, wygrywała go Iga Świątek, pokonując rywalkę 6:0. W efekcie Iga Świątek doszła do 1/8 finału, od początku turnieju nie tracąc nawet żadnego seta. Polka w październiku ubiegłego roku sensacyjnie wygrała przesunięty z wiosny turniej wielkoszlemowy French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W tym roku jest na dobrej drodze do powtórzenia fenomenalnego wyniku.
W turnieju startuje też w grze deblowej i także dotarła już do 1/8 finału. (az)