poniedziałek, 20 września, 2021

Od weekendu prace w alei Jana Pawła II. Bez tramwajów

W najbliższą sobotę rusza pierwszy etap prac na Jana Pawła II. Tramwaje 17 i 33, autobus 177 pojadą inaczej. Ruch tramwajów będzie wstrzymany na odcinku od al. Solidarności do ronda Zgrupowania AK Radosław. Będą uruchomione linie zastępcze.

Pierwszy etap prac na Jana Pawła II zacznie się w sobotę, 29 maja rano i potrwa do końca kursowania linii nocnych z czwartku na piątek, z 3 na 4 czerwca. Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, ruch tramwajów zostanie wyłączony w al. Jana Pawła II, od al. „Solidarności” do ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Zmieni się również organizacja ruchu na samym skrzyżowaniu. Jak informuje ZTM, tramwaje linii 17 i 33 będą jeździły objazdem, od al. Jana Pawła II aleją, „Solidarności” i Okopową do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, a składy linii 35 pojadą ulicami gen. W. Andersa i A. Mickiewicza do pętli Marymont-Potok. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 41. Na tym nie koniec. Jak informuje ZTM, trasę zmienią również autobusy linii 157. W kierunku Gwiaździstej, od ulicy Smoczej pojadą M. Anielewicza i al. Jana Pawła II do ulicy Stawki, a w przeciwną stronę – gen. W. Andersa i M. Anielewicza.
Będzie uruchomiona komunikacja zastępcza. Tamwaj linii 47, który pojedzie trasą: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – W. Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Z. Słomińskiego – most Gdański – S. Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. Andrzeja Boboli – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC; oraz autobus Z17: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Z. Słomińskiego – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY – podsumowuje ZTM.
(źródlo: ZTM)

Polecamy