czwartek, 25 kwietnia, 2024

WIelki sukces szermierza z Grochowa!

Antoni Socha, młody szermierz z południowopraskiego Polskiego Klubu Szermierczego zdobył w kwietniu mistrzostwo świata kadetów (do lat 17) w Kairze. W ubiegłym tygodniu został uhonorowany przez burmistrza Pragi-Południe.

Antoni Socha reprezentuje barwy Polskiego Klubu Szermierczego z Alei St. Zjednoczonych 24. W kwietniu osiągnął ogromny sukces – został mistrzem świata kadetów (do lat 17) w szpadzie. Czempionat rozgrywany był w Kairze. Obok Antka na najwyższym stopniu podium stanęła także Alicja Klasik z Rybnika. To pierwsze medale biało-czerwonych szpadzistów w tej kategorii wiekowej – informuje Urząd Dzielnicy Praga-Południe. W finale szpadzista z Grochowa pokonał Rosjanina Artioma Sarkisjana,  15:13, w drodze do złota pokonał jedenatu zawodników. W czwartek młody szermierz spotkał się z burmistrzem Pragi-Południe, Tomaszem Kucharskim.  Młody mistrz świata otrzymał od burmistrz drobne upominki – informuje Urząd Dzielnicy.

(źródło: UD Praga-Południe)