środa, 24 kwietnia, 2024

Sezon dłuższy o 17 minut. Race, feta, zwycięstwo na koniec!

Legia Warszawa wygrała w ostatnim meczu sezonu z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Mistrzostwo  zapewniła sobie już wcześniej. Kibice fetując sukces odpalili w końcówce race, mecz był przerwany w efekcie trwał kilkanaście minut dłużej. Legia gra o Ligę Mistrzów. Podbeskidzie spadło z ligi.

Od początku lepsza była Legia. W 23 minucie gry  po zagraniu Juranovicia piłkę do siatki skierował Lopes. Do przerwy  mistrzowie Polski przeważali, jednak rywale próbowali się odgryzać, dobrze spisywał się Artur Boruc, choć przyznać trzeba, że rywale swoimi strzałami mogli legendarnego bramkarza co najwyżej rozgrzać. Po przerwie w bramce legionistów nastąpiła zmiana – między słupkami stanął Radosław Cierzniak. Mecz był pożegnaniem doświadczonego golkipera i byłego reprezentanta Polski Cierzniak,  powoływany za kadencji Leo Beenhakkera do kadry, po tym sezonie kończy piłkarską karierę. BByl to też pożegnalny mecz dla Marko Vesovicia i Igora Lewczuka.  Kilka okazji miała Legia, ale jej zawodnicy razili brakiem skuteczności. Jednak zagrali całkiem przyzwoicie, pewnie  wygrali, choć niską przewagą. Pod koniec meczu fetujący mistrzostwo kibice zaczęli wrzucać na boisko race. Mecz został przerwany, zakończył się 17 minut później niż planowano. Ostatecznie Legia wygrała 1:0 i feta mistrzowska mogła się rozpocząć bez przeszkód. Podbeskidzie by się utrzymać musiało wygrać i liczyć na potknięcie Stali Mielec. Porażka zrzuca „górali” do pierwszej ligi. Legia z 15 oficjalnymi tytułami mistrzowskimi  jest absolutnym liderem  pod względem mistrzowskich tytułów w Polsce. Mistrzem została Legia, wicemistrzem Raków Częstochowa (zdobył też Puchar Polski) miejsce trzecie wywalczyła Pogoń Szczecin. Do końca toczyła się gra o czwarte, premiowane grą w ucharach miejsce. Ostatecznie wywalczył je Śląsk Wrocław, prowadzony przez byłego trenera Legii, Jacka Magierę.

Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

1:0 Lopes 23’

Legia Warszawa: Artur Boruc (46’ Radosław Cierzniak) – Josip Juranovic (64’ Igor Lewczuk), Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia (58’ Paweł Wszołek), Filip Mladenovic (64’ Marko Vesovic) – Bartosz Kapustka, Andre Martins, Ernest Muci, Kacper Skibicki (58’ Jakub Kisiel) – Rafael Lopes

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic – Filip Modelski, Milan Rundic, Peter Mamic (67’ Karol Danielak) – Jakub Bieroński (46’ Maksymilian Sitek), Jakub Hora, David Niepsuj (61’ Kamil Biliński), Rafał Janicki, Marco Tulio – Peter Wilson (46’ Michał Rzuchowski), Marko Roginic (67’ Serhij Miakuszko)