czwartek, 28 marca, 2024

Legia wygrywa, po wpadce Rakowa znów jest liderem PKO Ekstraklasy

Pewna wygrana z Lechią Gdańsk 2:0, przy jednoczesnej porażce Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław 0:1 daje legionistom powrót na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.  Podopieczni Czesława Michniewicza byli przy Łazienkowskiej zespołem lepszym. Jednak obie drużyny stworzyły ładne widowisko.

W pierwszej połowie lepsi byli mistrzowie Polski, jednak goście próbowali się odgryzać. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, jednak raziły nieskutecznością – do przerwy nie było ani jednego celnego strzału. W drugiej połowie legioniści podkręcili jeszcze tempo. Pierwszy celny strzał oddał Martins, doskonale obronił były legionista, Dusan Kuciak. Do siatki trafił Paweł Wszołek, jednak okazało się, że był na spalonym. Strzały Lechii nie zagroziły specjalnie bramce Artura Boruca – wciąż były niecelne. Po drugiej stronie boiska było za to coraz groźniej, jednak dobrze spisywał się Kuciak. Do czasu. W 61 minucie strzałem głową słowackiego golkipera gdańszczan pokonał Thomas Pekhart. Czech jest najskuteczniejszym piłkarzem Legii w tym sezonie, zdobył aż 10 z 19 goli. Pod koniec meczu za brutalny faul na Bartoszu Kapustce czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Makowski. Lechia grała w „dziesiątkę”, a w doliczonym czasie gry bramkę na 2:0 zdobył Rafael Lopes. Podopieczni Czesława Michniewicza pewnie wygrali 2:0. A dzięki wpadce Rakowa Częstochowa, który uległ Śląskowi Wrocław 0:1, legioniści wrócili na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)Bramki:

1:0 Tomas Pekhart (61’),

2:0 Rafael Lopes (90’+6’)

Legia Warszawa: Artur Boruc – Josip Juranović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović – Michał Karbownik, Andre Martins, Bartosz Kapustka (90’+2’ Bartosz Slisz) – Paweł Wszołek (78’ Mateusz Cholewiak), Tomas Pekhart (78’ Rafael Lopes), Luquinhas.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Bartosz Kopacz (68’ Karol Fila), Kristers Tobers, Michał Nalepa, Rafał Pietrzak – Kenny Saief (70’ Jaroslav Mihalik), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki (86’ Jakub Arak), Conrado (69’ Omran Haydary) – Flavio Paixao (76’  Maciej Gajos), Łukasz Zwoliński.