poniedziałek, 29 listopada, 2021

Polityczne trzęsienie ziemi. Trzaskowski zdymisjonował Rabieja!

Paweł Rabiej nie jest już wiceprezydentem Warszawy! Decyzję o dymisji polityka Nowoczesnej podjął osobiście prezydent, Rafał Trzaskowski. Powód? Rabiej w trakcie największego koronakryzysu wyjechał za granicę. Jak ujawnili dziennikarze polityk nie odbierał telefonu, a dzwoniący słyszeli w tle język… grecki. Potem oznajmił, że udał się na urlop, ze względów zdrowotnych. Jak się okazało, bez zgody prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Prezydent podjął we wtorek decyzję o dymisji swojego zastępcy.

fot. Adrian Grycuk/WIkipedia Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]
„W związku z tym, że wiceprezydent Paweł Rabiej odpowiedzialny za obszar zdrowia w Urzędzie m.st. Warszawy, w trudnej dla wszystkich sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez mojej wiedzy i zgody, podjąłem decyzję o jego dymisji” – napisał Rafał Trzaskowski w przesłanym mediom oświadczeniu. „To było działanie skrajnie nieodpowiedzialne w trakcie pandemii” – dodał w programie „Kropka nad I” Moniki Olejnik. Wszystko przez to, że Paweł Rabiej we wtorek… zniknął. Jak poinfomrował TVN udał się na urlop. Polityk poinformował dziennikarzy, że wyjechał na urlop, ponieważ zalecili mu to lekarze po tym, gdy przeszedł COVID-19. Utrzymywał, że składał wniosek o urlop przez internet. Okazało się jednak, że o wniosku Rabieja nie wie Rafał Trzaskowski, czyli jego przełożony, ani inni przedstawiciele urzędu. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Paweł Rabiej jako wiceprezydent nadzoruje stołeczne szpitale. „Przepraszam za zaistniałą  sytuację, nie miałem świadomości że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został w ub. tyg. zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro w @warszawa w pracy” napisał polityk na Twitterze. Jednak obecność „w pracy” wiceprezydenta nie będzie konieczna. Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zdymisjonowaniu swojego zastępcy. Paweł Rabiej ma 49 lat. Był dziennikarzem, w 2015 roku współzakładał partię Nowoczesna Ryszarda Petru. W roku 2018 startował na prezydenta Warszawy, ostatecznie zrezygnował na rzecz Rafała Trzaskowskiego. Został wiceprezydentem, odpowiedzialnym za szpitale. Kilka tygodni temu ogłosił, że ma COVID-19. Jego wyjazd przez polityków PO został porównany do wyjazdu Ryszarda Petru na Maderę w czasie protestu opozycji w Sejmie. Teraz prezydent odpowiedzialny za służbę zdrowia wyjechał w czasie, gdy sytuacja w mieście jest wręcz dramatyczna.

Polecamy