środa, 23 czerwca, 2021

Prezydent w ,,autoizolacji”. W związku z COVID-19

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że poddał się dobrowolnej autoizolacji, ponieważ miał kontakt z osobą zakażoną COVID-19. Jak zapewnił, wykonuje swoje obowiązki, jest w kontakcie ze współpracownikami, pracuje w trybie zdalnym.

fot. Pixabay zdj. ilustr.

„W niedzielę dowiedziałem się, że miałem kontakt z osobą zarażoną #koronawirus SARS-CoV-2. W związku z tym rozpoczynam samoizolację. Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami, pracujemy w trybie zdalnym” – poinformował Rafał Trzaskowsk na Twitterze. Prezydent stolicy czuje się dobrze, przebywać będzie w izolacji do końca tygodnia, nie wiadomo kiedy będzie miał zrobiony test – cytuje portal TVN Warszawa rzecznik ratusza, Renatę Gałecką.

Zeszłej doby zmarło 8 osób z COVID-19, od początku pandemii było to 211 osób. Laboratoryjnie potwierdzono 1139 zakażeń (od początku pandemii 23140). W szpitalach przebywa 519 osób z COVID-19 (57 od zeszłej doby). Zeszłej doby wyzdrowiało 110 osób (8625 od początku pandemii) – wynika z danych PSSE Warszawa z poniedziałku, 2 listopada, z godziny 13.00.

(az, źródło: PSSE Warszawa)

Polecamy