środa, 23 czerwca, 2021

Wiadukt nad trasą będzie jak nowy

Prace przy Trasie Łazienkowskiej, na wiadukcie na Przyczółku Grochowskim są coraz bardziej zaawansowan. W tym tygodniu wykonawca będzie przeprowadzać asfaltowanie, zarówno na samym obiekcie, jak i na ulicy Kinowej na dojeździe i zjeździe z Przyczółka Grochowskiego – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM, mat. pras.

Jak przypomina ZDM, wiadukt pochodzi z lat 70-ych ubiegłego wieku. Stąd remont przestarzałej konstrukcji wydwał się być nieodzowny. Okazało się, że konieczne jest rozebranie całego obiektu i budowanie go de facto od nowa – podał ZDM. „Najważniejsze elementy wiaduktu zastąpiliśmy nowymi. Kluczowy etap modernizacji stanowiła wymiana płyty pomostu wiaduktu. Prace z tym związane przeprowadziliśmy w drugiej połowie sierpnia – wylaliśmy 1400 m sześc. betonu. Jego wylewanie i układanie było największą „operacją” całej inwestycji. Ze względu na gabaryty płyty – 81 metrów długości, 19 metrów szerokości i 1 metr grubości koryta – trwało to nieco ponad całą dobę”. – podaje ZDM.

Od początku października trwają prace związane z wyposażaniem obiektu w niezbędną infrastrukturę. Zamontowaliśmy już balustrady, dobiega końca instalacja barierek. W następnej kolejności przeniesiemy się na część drogową, gdzie zajmiemy się układaniem mas bitumicznych. Asfaltowanie nastąpi w przyszłym tygodniu. Na razie jednak wykonawca nie podaje konkretnego dnia, kiedy zamierza to wykonać. Podobnie rzecz ma się z ul. Kinową i układaniem asfaltu na dojeździe i zjeździe z Przyczółka Grochowskiego.

(Źródło: ZDM)

  •  
  •  
  •  

 

Polecamy