,,Kup pan chryzantemę”. Stołeczna akcja solidarnościowa z kupcami, w których uderza zamknięcie cmentarzy

0
32
fot. Newseria

Kup pan chryzantemę – to akcja promowana przez miasto Warszawa – solidarności z kupcami, którzy stracą na zamknięciu cmentarzy. Poprzez późne ogłoszenie decyzji rządu wielu handlarzy zakupiło kwiaty i znicze. O ile lampki mogą przetrwać na kolejne tygodnie, tak kwiaty po kilku dniach zwiędną. Stąd pomysł, by zakupić chryzantemy.

fot. Newseria

Nawet kilkanaście milionów złotych mogli wydać przedsiębiorcy na kwiaty, które mieli sprzedawać przy stołecznych nekropoliach. Miasto wydało ponad tysiąc decyzji zezwalających na zajęcie pasa drogowego przed cmentarzami. W związku z tym, że cmentarze są zajęte, ratusz ogłosił uruchomienie kolejnych 6 miejsc, w których można kupić chryzantemy. Są to następujące punkty:

Bracka u zbiegu z ul. Kruczą – na tyłach DH Smyk

Marszałkowska – wzdłuż domów towarowych między ul. Widok a ul. Świętokrzyską oraz przy budynku Cepelii

Centrum handlowe Arkadia – teren przed wejściem

Parking przy Hali Gwardii – pl. Wielopole

Andersa przy czerpni Metra (okolice Arsenału) – teren zwieńczający ul. Długą

Chmielna – teren pomiędzy ul. Nowy Świat a ul. Kruczą

Miejsca do handlu są dostępne bez dodatkowych opłat, gdyż oferta skierowana jest m.in. do podmiotów, które poniosły już opłaty za zajęcie pasa drogi czy dzierżawę terenu – informuje Urząd Miasta Warszawa. „Kupujmy kwiaty i znicze – bądźmy solidarni z kupcami! Pamiętajmy o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu społecznego” – czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.

(źródło: mat. pras. UM Warszawa)