poniedziałek, 2 sierpnia, 2021

Spóźniona karma dla kotów, nowi mieszkańcy ZOO

Nienajlepsza widomość dla Mruczków z Ursynowa. Urząd Dzielnicy Ursynów zmuszony jest opóźnić wydawanie karmy da kotów. Miało się ono odbyć w piątek i w sobotę. Powodem zmiany termin akcji jest epidemia COVID-19. Z kolei w Ptaszarni warszawskiego ZOO pojawili się nowi mieszkańcy – poinformował Ogród Zoologiczny w Warszawie.

fot. ODH

Ta wiadomość nie ucieszy stołecznych Mruczków, szczególnie tych z Ursynowa. Urząd Dzielnicy Ursynów opóźnia bowiem wydawanie karmy dla kotów wolno żyjących, będących pod opieką opiekunów społecznych. Wydawanie karmy planowane było na piątek i sobotę, (30 i 31 października). Urzędnicy przenieśli je także na 13 i 14 listopada (piątek i sobota), za dwa tygodnie, czyli podczas planowanego „pełnego lockdownu”. „Zmiana terminu spowodowana jest problemami wynikającymi z epidemii COVID-19” – napisali ursynowscy urzędnicy.

Dobre informacje napłynęły z kolei ze stołecznego ogrodu zoologicznego. W Ptaszarni warszawskiego ZOO pojawili się kolejni nowi mieszkańcy. To para sokolików czerwonookich (Polihierax semitorquatus). „To jedne z najmniejszych ptaków drapieżnych świata. Dorosłe osobniki są wielkości szpaka, chociaż ich stosunkowo krótki ogon sprawia wrażenie jeszcze mniejszych. W naturze zamieszkują wschodnią i południową Afrykę, gdzie ich głównym pożywieniem są szarańczaki i drobne gryzonie” – opisują pracownicy zoo.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy