W środę początek uroczystości pogrzebowych śp. ks. Adama Szkópa

0
93
fot. Freeimages.com

W środę, 28 października rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. Adama Szkópa, proboszcza parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła na Grochowie.

fot. Freeimages.com

Ksiądz Adam miał 71 lat. Zmarł w nowodworskim centrum medycznym w sobotę, 24 października. Kapłan był chory na COVID-19. Uroczystości w środę rozpocznie Msza Święta w kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła, którą o godzinie 18.00 odprawią księża pracujący w parafii. O 19.00 odbędzie się różaniec, a o 20.00 Msza, którą odprawiać będą kapłani z Dekanatu Grochowskiego. Po niej odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W czwartek o 10.00 Mszę pogrzebową odprawi ks. bp Romuald Kamiński. Następnie trumna z ciałem proboszcza zostanie przewieziona do Mikołajewa – rodzinnej parafii zmarłego. O 14.00 odbędzie się msza św. w kościele pw. św. Apostołów Jana i Pawła. A po Mszy św. ciało proboszcza zostanie złożone w grobie rodzinnym. Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła przypomina o obostrzeniach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. 

ŚRODA – 28 X 2020

18:00 – Msza święta celebrowana przez kapłanów pracujących w naszej parafii

19:00 – Różaniec

20:00 – Msza święta celebrowana przez kapłanów z Dekanatu Grochowskiego; po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego

CZWARTEK – 29 X 2020

10:00 – Msza święta pogrzebowa sprawowana przez ks. bpa Romualda Kamińskiego – ordynariusza naszej diecezji

Po Mszy świętej przewiezienie trumny z ciałem ks. Proboszcza do rodzinnej Parafii w Mikołajewie; Msza w kościele św. Apostołów Jana i Pawła o godz. 14:00. Po niej złożenie trumny do grobu rodzinnego.

INFORMUJEMY, ŻE LICZBA WSZYSTKICH OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH, JEST OGRANICZONA ZE WZGLĘDU NA EPIDEMIĘ

(źródło: Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła)