wtorek, 22 czerwca, 2021

Moder, Linetty, Klich lepsi od Krychowiaka

Podczas ostatnich spotkań Ligi Narodów aż trzech zawodników reprezentacji Polski trafiało do jedenastek kolejki. Jakub Moder wyróżniony został po meczu z Włochami, Robert Lewandowski i Karol Linetty po spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną. A dobrze spisało się też kilku innych reprezentantów.

W meczu z Bośnią i Hercegowiną Robert Lewandowski strzelił swoją 62 i 63 bramkę w reprezentacji Polski fot. By Екатерина Лаут – https://www.soccer.ru/galery/1054340/photo/731382, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70079150

Wygrani:

Sebastian Walukiewicz. Stoper Cagliari z Finlandią i Włochami udowodnił, że może grać na wysokim poziomie i spokojnie stanowić uzupełnienie dla duetu Bednarek-Glik.

Michał Karbownik – udany debiut, chyba jest lepszą opcją na lewą obronę niż Arkadiusz Reca

Jakub Moder – zagrał dobrze z Finlandią, a po meczu z Włochami wybrany został do jedenastki kolejki.

Karol Linetty –  Po meczu z Bośnią wybrany do jedenastki kolejki, występ okrasił pięknym golem i asystą. Wspólnie z Moderem powinni stanowić środek pomocy kadry

Kamil Grosicki – klasycznym hattrickiem z Finami udowodnił, że nie mieli racji ci, co chcieli wysyłać go na emeryturę

Mateusz Klich – wreszcie zagrał jak w Premier League. Doskonale współpracował z Lewandowskim, chyba powinien grać za jego plecami już na stałe.

Robert Lewandowski –  62 i 63 gol w kadrze, wybór do „jedenastki kolejki”. Niepodważalny lider zespołu.

Jerzy Brzęczek – choć na chwilę zamknął usta krytykom

Przegrani:

Arkadiusz Reca – raczej nie przekonał, że powinien grać na lewej obronie

Grzegorz Krychowiak – w kadrze już raczej za zasługi. Parafrazując słowa Wojciecha Kowalczyka, najlepsza dziś dla niego pozycja, to pozycja siedząca.

Polecamy