wtorek, 23 kwietnia, 2024

Fenomenalne! Iga Świątek w wielkim finale FRENCH OPEN

Cudowny sen 19-letniej Polki z Raszyna trwa! Iga Świątek nie dała żadnych szans Argentynce Nadii Podoroskiej, pokonując ją w półfinale wielkoszlemowego turnieju French Open 6:2, 6:1. Polka zagra w wielkim finale turnieju na kortach Rolanda Garrosa. To największy sukces w karierze młodziutkiej zawodniczki. Turniej French Open to jeden z czterech najbardziej prestiżowych tenisowych turniejów na świecie – obok Wimbledonu, US Open i Australian Open. Ostatni raz w finale wielkoszlemowego turnieju grała Agnieszka Radwańska, która osiem lat temu dotarła do finału Wimbledonu.

W półfinale spotkały się dwie rewelacje tegorocznego turnieju. Ale Polka niczym maszyna zmiażdżyła swoją rywalkę. W pierwszym secie wygrała 6:2, w drugim oddała tylko pierwszego gema. Kolejne były już dla naszej zawodniczki. 6:2, 6:1 i mecz trwający niewiele ponad godzinę! Wielki finał już w sobotę, a Iga Świątek może zapisać się złotymi zgłoskami w historii światowego tenisa! Ten turniej to w ogóle Urodzona w Warszawie, a mieszkająca w Raszynie 19-latka jest rewelacją turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W IV rundzie turnieju pokonała faworyzowaną Rumunkę, Simonę Halep. Sensacją była nie tyle wygrana Polki, ale i jej rozmiary (6:1,6:2). W ćwierćfinale Iga Świątek zmierzyła się z Włoszką Martiną Trevisan. Po nieco nerwowym początku przejęła kontrolę nad sytuacją i wygrała pierwszego seta 6:3. W drugim secie nie dała już rywalce żadnych szans pokonując ją 6:1. Jak dotąd tenisistka z podwarszawskiego Raszyna nie przegrała w turnieju ani jednego seta!

Turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, czyli międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie, jest jednym z czterech najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie, tzw. wielkiego szlema – obok Wimbledonu, US Open i Australian Open. Zazwyczaj rozgrywany jest na przełomie maja i czerwca, w tym roku jest inaczej – z uwagi na pandemię koronawirusa turniej przesunięto na jesień. W dotychczasowej karierze Igi Świątek jej największym sukcesem była wygrana w młodzieżowym Wimbledonie w grze pojedynczej w roku 2018 oraz w młodzieżowym French Open w grze podwójnej (w deblu z Caty McNelly z USA) w 2018 roku oraz finał młodzieżowego Australian Open w grze podwójnej (w deblu z Mają Chwalińską) w 2017 roku.