piątek, 18 czerwca, 2021

Koronawirus dopadł stołecznych siatkarzy. I selekcjonera piłkarskiej kadry

Członkowie sztabu i drużyny siatkarskiego mistrza Polski, Vervy Warszawa, a także selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, są zarażeni koronawirusem SARS-CO-V2. Wcześniej wirus dopadł też innych sportowców – w Warszawie zakażenie przeszli piłkarze Legii Warszawa – Paweł Wszołek i Josip Juranović. Na Mazowszu w ostatnich dniach zakażenie pojawiło się też w zespole piłkarzy ręcznych Wisły Płock.

fot. Pixabay

Siatkarze Vervy Warszawa to wicemistrzowie Polski. Jak poinformowały władze klubu u sześciu członków drużyny i sztabu potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CO-V 2. Klub nie podaje personaliów osób zakażonych. Jednak plany zespołu zostały przełożone. W najbliższym czasie nie odbędą się dwa mecze ligowe – ze Stalą Nysa oraz PGE Bełchatów. Zakupione bilety mają zachować ważność na przyszłość. Klub na swojej stronie zaapelował za to o zgłaszanie się osób, które miały kontakt z członkami zespołu, a mają objawy zakażenia:  „Verva Warszawa Orlen Paliwa apeluje do osób, które miały kontakt z  jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i niezwłoczne zgłaszanie się do  najbliższej stacji (Sanepidu – red.)  w  przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV2 (podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata węchu i smaku oraz bóle stawowo-mięśniowe i złe samopoczucie)” – napisał klub.

Zakażenie u naszych siatkarzy nie było jedynym wśród mazowieckich sportowców. Kilka tygodni temu zakażenie w zespole mistrzów Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa – przeszli Paweł Wszołek i Josip Juranović. A kilka miesięcy temu koronawirusa przeszedł były piłkarz Legii Warszawa, reprezentant Polski grający w Sampdorii Genua, Bartosz Bereszyński. Kilka dni temu zakażenie stwierdzono też u jednego z piłkarzy ręcznych Wisły Płock, ekipa została poddana kwarantannie.

Z kolei w weekend Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakażeniu selekcjonera  reprezentacji Polski, a wcześniej szkoleniowca Wisły Płock, Jerzego Brzęczka. Komplikuje to nieco przygotowania kadry, która w październiku rozegra trzy mecze – towarzyski z Finlandią i w ramach Ligi Narodów z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

 

Polecamy