piątek, 18 czerwca, 2021

Tragedia między Białobrzegami i Grójcem

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy poranek na drodze ekspresowej S7 pomiędzy Białobrzegami i Grójcem. Jedna osoba nie żyje, a jedna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu po zderzeniu busa z ciężarówką. Po wypadku na miejscu pracowały służby, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Utrudnienia trwały kilka godzin.

fot. Freeimages.com

Dramat rozegrał się w poniedziałek, przed godziną 5.00 rano. Jadący w stronę Warszawy bus marki Iveco wjechał w tył naczepy ciężarówki marki Scania. Na miejsce wezwane zostały służby ratownicze. Przybyła policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe. Niestety – pasażera busa nie udało się uratować, mężczyzna zginął na miejscu. W stanie bardzo ciężkim był natomiast kierowca auta – został przetransportowany helikopterem do szpitala. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby, które ustalały okoliczności zdarzenia. Ruch w kierunku Warszawy był zablokowany.

Trasa S7  to droga ekspresowa, której budowa dobiega powoli końca. Jej stara wersja – droga E7 była jedną z niebezpieczniejszych w Polsce. Nowa droga ekspresowa to jednak zdecydowany wzrost bezpieczeństwa na niej. Jednak mimo to i na  w miarę bezpiecznej drodze dochodzi czasem do tragicznych zdarzeń. Tak było w poniedziałek, gdy do zderzenia doszło na dobrej jakości odcinku drogi. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn poniedziałkowej tragedii. (az)

Polecamy