niedziela, 20 czerwca, 2021

Pomoc dla miejskich kotów

W dwa dni wybudowali 40 budek dla kotów – chwali się pracą swoich wolontariuszy ośrodek dla kotów miejskich „Koteria”. Społecznicy apelują o zgłaszanie się nowych wolontariuszy. W najbliższy weekend będą stawiać domki dla kotów w Warszawie Radości – zachęca fundacja. Pomocy potrzebuje też schronisko na Paluchu.

fot. Freeimages.com zdj. ilustr.

Dwa dni, 40 budek dla kotów – taką pracę wykonało przez weekend dziewięciu wolontariuszy, którzy pomimo deszczu dzielnie działali, żeby miejskie koty na zimę miały gdzie się schować przed mrozem – informuje Ośrodek dla Kotów Miejskich Koteria. „Już teraz możecie się zgłaszać po odbiór domków do Ośrodka Koteria. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 535 870 225” – informują pracownicy ośrodka. W najbliższą sobotę i niedzielę w godz.: 12-16 wolontariusze będą robić domki w DeSKa (Warszawa Radość). Dołączyć może każdy – informuje Koteria.

Z kolei kilka dni temu o pomoc apelowało schronisko na Paluchu: „Jeśli macie jakieś niepotrzebne koce i posłanka dla kotów i psów prosimy o podarowanie ich naszym podopiecznym” – apeluje Schronisko „Na Paluchu”. Dary można przywozić do schroniska siedem dni w tygodniu. Pracownicy proszą o umieszczanie ich w zielonych kontenerach, które znajdują się przed wejściem do schroniska. Można je też wysłać na adres: Schronisko na Paluchu, ul Paluch 2, 02-147 Warszawa.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy