niedziela, 20 czerwca, 2021

W samo południe NA KAMIONKU. Protest przeciwko sprzedaży parku

W sobotę godzinie 12.00 na parkingu obok bloku przy ulicy Kinowej 23 mieszkańcy zaprotestują przeciwko sprzedaży 2,2 hektara Kamionkowskich Błoń Elekcyjnych deweloperowi. Jak ujawniło Miasto Jest Nasze sprzedaż terenu była niezgodna z prawem. Teraz planowane jest tam (od strony ulicy Stanisława Augusta) powstanie apartamentowców. Mieszkańcy jednak protestują. Kamionkowskie Błonia Elekcyjne – uwielbiane miejsce spacerów mieszkańców Grochowa, Kamionka i Saskiej Kępy. Miejsce elekcji dwóch polskich królów – Henryka Walezego i Augusta III. Miejsce bitwy ze Szwedami a w ostatnich latach także inscenizacji historycznych. Zielone płuca Pragi Południe. Teraz ogromny teren, ponad 2 hektary ma zostać zaśmiecony apartamentowcami.

fot. ODH

Kontrowersje budzi sam fakt inwestycji, jak też kryjąca się za nią afera – teren został sprzedany bezprawnie, ponieważ miasto nie wystąpiło o opinię konserwatora zabytków, a było to miasta obowiązkiem. W sobotę, 19 września o godzinie 12.00 przy ulicy Kinowej 23 rozpocznie się protest mieszkańców w tej bulwersującej sprawie. „SPRZEDAŻ DZIAŁKI NA KAMIONKOWSKICH BŁONIACH ELEKCYJNYCH BYŁA NIEZGODNA Z PRZEPISAMI – potwierdzają to ekspertyzy ujawnione przez Ratusz!

 Dlatego w najbliższą sobotę o 12.00 spotkajmy się na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych i przypomnijmy Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu i urzędnikom Ratusza, że cały zabytkowy park należy do mieszkańców Warszawy!

Dzięki presji społecznej Ratusz ujawnił w końcu ekspertyzy prawne, które potwierdzają, że sprzedaż deweloperowi ogromnej działki (2,2 ha) na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych wymagała zgody konserwatora zabytków. Miasto nie wystąpiło nawet o taką zgodę.

 SPRZEDAŻ PARKU BYŁA NIELEGALNA!

Czekamy na Was w najbliższą sobotę na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych!”

(źródło: NTW, Miasto Jest Nasze, Facebook.com)

Polecamy