czwartek, 17 czerwca, 2021

Wziął kredyt na narkotyki, grozi mu 10 lat odsiadki

Mieszkanie, samochód, działalność gospodarcza, czasem drogie leczenie, bądź spłaty zobowiązań – to powody, dla których zaciągamy bankowe kredyty. 31-letni mieszkaniec Pragi Południe pożyczkę w banku wziął na zgoła inny cel. Za pożyczone pieniądze kupił pół kilograma kokainy. Został zatrzymany przez policję. Grozi mu 10 lat więzienia.

fot. Policja.pl

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze otrzymali informację, że jeden z mieszkańców Pragi Południe posiada duże ilości narkotyków. Policjanci obserwowali miejsce zamieszkania 31-latka. Kiedy mężczyzna podjechał na parking i wysiadł z samochodu policjanci wylegitymowali go, powiedzieli, że jest podejrzewany o posiadanie narkotyków.

Zdenerwowany 31-latek twierdził, że nie ma kluczy do mieszkania. Mimo to kryminalni wraz z mężczyzną udali się pod ustalony wcześniej adres. Drzwi otworzyła im mieszkająca z 31-latkiem kobieta. W momencie, kiedy policjanci zamierzali wejść do mieszkania, mężczyzna zaczął ich odpychać, próbując im to uniemożliwić. To samo chciała zrobić 24-letnia kobieta.

Policjanci obezwładnili mieszkańców lokalu – informuje policja. Po wejściu do środka, w lokalu funkcjonariusze zastali innego mężczyznę, który twierdził, że przyjechał w odwiedziny do znajomych. Funkcjonariusze rozpoczęli przeszukanie, w trakcie którego zabezpieczyli pojemnik ze zbrylowaną substancją koloru białego. Znaleźli wagę elektroniczną i torebki foliowe z zapięciem strunowym. Żadna z obecnych w mieszkaniu osób nie przyznała się do posiadania zabezpieczonych przedmiotów, dlatego policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu całej trójki do komendy. W trakcie przesłuchania do posiadania narkotyków przyznał się 31-letni mężczyzna i jego 24-letnia partnerka. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina policja.

(źródło: policja.pl)

Polecamy