czwartek, 29 lipca, 2021

Karta ucznia – przed nowym rokiem szkolnym

Nowi uczniowie, którzy rozpoczną naukę w szkołach 1 września dostaną w szkołach Karty Ucznia, z którymi będą mogli jeździć warszawskimi tramwajami, autobusami, metrem i pociągami w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. W nowym roku szkolnym „pierwszaków” będzie ok. 15 tysięcy i tyle kart docelowo musimy przygotować – podaje Zarząd Transortu Miejskiego.

fot. ZTM mat. pras.

Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów wystarczy złożyć  w szkole dziecka wniosek wraz z aktualnym zdjęciem dziecka o wymiarach 3,5×4,5 cm. Dalszymi formalnościami zajmuje się szkoła, która przekazuje  dokumenty do ZTM Możliwe jest też złożenie wniosku elektronicznie.

Każda szkoła otrzymała od ZTM indywidualny link do aplikacji, który może przekazać rodzicom. Posługując się tą aplikacją można złożyć wniosek bez konieczności przychodzenia do szkoły. W obydwu przypadkach, tj. wniosku papierowego i elektronicznego, gotowe Karty Ucznia rozwożone są  do szkół i pierwszoklasiści dostają je w swoich szkołach.

Inaczej jest w przypadku dzieci, które mieszkają w Warszawie, ale uczęszczają do szkoły poza jej granicami. Aby wyrobić Kartę Ucznia, należy zgłosić się do Punktów Obsługi Pasażerów z kompletem dokumentów (wniosek, zdjęcie ucznia, legitymacja szkolna, zaświadczenie ze szkoły o miejscu zamieszkania ucznia oraz uczęszczaniu do danej szkoły w określonym roku szkolnym, dokument potwierdzający tożsamość dziecka).

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów WTP dla uczniów są nadawane na czas nauki szkolnej nie dłużej jednak niż na 4 lata. Po ukończeniu szkoły podstawowej Karta Ucznia traci ważność i należy wyrobić Kartę młodego warszawiaka lub Warszawską Kartę Miejską – podaje ZTM.

Ze szczegółowymi informacjami o Karcie Ucznia można zapoznać się na stronie WTP www.wtp.waw.pl/warszawska-karta-miejska/karta-ucznia.

(ZTM informacja Prasowa)

Polecamy