czwartek, 17 czerwca, 2021

Potwierdza się! Kapustka znów w Polsce. Zagrać ma w Legii!

Pięć lat temu okrzyknięty wielkim talentem. Przebojem wdarł się, jako 19-latek do kadry Adama Nawałki. Na mistrzostwach Europy we Francji był objawieniem. Po nieudanej przygodzie na Zachodzie wraca do Polski. Wszystko wskazuje na to, że zagra w Legii Warszawa. To kolejny, po Arturze Borucu reprezentant, który trafi do drużyny mistrza Polski.

fot. Freeimages.com zdj. ilustr.

Jak potwierdził klub, Kapustka przejdzie niebawem testy w Legii i dołączy do drużyny. To oczywiście informacja innego formatu niż powrót Artura Boruca, który w klubie jest już legendą. Ale Bartosz Kapustka może być wzmocnieniem dla mistrzów Polski. A jego transfer jest szansą dla obu stron. Klubu – bo jeśli piłkarz się odbuduje zyska świetnego skrzydłowego. Samego zawodnika, bo w wieku 24 lat ma ostatni moment, na wyprostowanie świetnie zapowiadającej się, choć złamanej kariery. Docelowo, jeśli wszystko pójdzie z planem zyskać też może reprezentacja Polski.

Przypomnijmy, że Bartosz Kapustka w 2015 roku stał się gwiazdą polskiej ligi w barwach Cracovii. Jego gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski, która zmierzała wówczas na mistrzostwa Europy we Francji. 19-latek przebojem wdarł się do zespołu, stał się jego podstawowym zawodnikiem. Na samym turnieju we Francji był objawieniem, Polacy dotarli do ćwierćfinału. Doskonała gra zaowocowała transferem do ówczesnego mistrza Anglii, zespołu Leicester. Kapustka błysnął jeszcze w początkowej fazie eliminacji mistrzostw Świata (strzelił gola w Kazachstanie), potem było coraz gorzej. W Leicester się nie przebił, na kolejnych wypożyczeniach nie było lepiej. Gdy  zaczął już nieźle grać w lidze belgijskiej przyplątała się kontuzja, która wyeliminowała go z udziału w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Dziś Kapustka to już nie żaden junior, ale też piłkarz niestary, bo 24-letni. Ma ostatni moment, by wrócić do wielkiej piłki. Przejście do Legii może mu w tym pomóc. Oby, bo wartościowy skrzydłowy bez wątpienia drużynie się przyda. (az).  

Polecamy