poniedziałek, 14 czerwca, 2021

Duda i Trzaskowski razem w Pałacu Prezydenckim

Prezydenci Polski – Andrzej Duda i Warszawy – Rafał Trzaskowski – spotkali się w czwartek w Pałacu Prezydenckim. Było to pierwsze spotkanie obu polityków po wyborach prezydenckich, w których obaj zmierzyli się w drugiej turze. Jednym, z tematów rozmowy były obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

fot. Marcin Białek/Wikipedia By Marcin Białek – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16823300

Jak podkreślali po spotkaniu Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, spotkanie odbyło się w spokojnej, merytorycznej atmosferze. Dotyczyło też takich spraw jak wolność mediów, samorządy. Obaj politycy podkreślali, że zależy im na obniżeniu temperatury sporu politycznego w Polsce.

Andrzej Duda zaprosił Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego już w niedzielę, 12 lipca, tuż po ogłoszeniu wyników II tury wyborów prezydenckich. Prezydent stolicy zwlekał z przyjęciem zaproszenia. Ostatecznie do spotkania doszło w czwartek, 30-go lipca.

Wybory prezydenckie 2020 roku poprzedziła najdłuższa w historii Polski kampania wyborcza. Najpierw doszło do pandemii koronawirusa, przełożenia terminu wyborów. Nastąpiła też wymiana kandydata największej siły opozycyjnej, czyli Koalicji Obywatelskiej. Notującą fatalne wyniki sondażowe Małgorzatę Kidawę Błońską zastąpił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Sondaże poszybowały w górę, ostatecznie polityk wszedł do drugiej tury. W niej nieznacznie zwyciężył urzędujący prezydent, Andrzej Duda. (maks)

 

Polecamy