czwartek, 17 czerwca, 2021

Bez linii lokalnych L1 i L3 w Lesznowoli

 Kursowanie linii lokalnych L1 i L3, jeżdżących w gminie Lesznowola zostanie w wakacyjne niedziele zawieszone – podaje Zarząd Transportu Miejskiego. Autobusy nie pojadą też w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Niedzielne i świąteczne kursowanie tych autobusów zostanie wznowione od września tego roku.

fot. ZTM

Zmiany zaczynają obowiązywać od niedzieli, 26-go lipca. I autobusy L1 i L3 nie będą kursować w niedziele: 26-go lipca, 2-go sierpnia, 9-go sierpnia, 16-go sierpnia i 23-go sierpnia. Autobusy nnie wyjadą też na swoje trasy w sobotę, 15-go sierpnia, czyli w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocześnie państwowe święto rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego z wnioskiem o zawieszenie kursowania linii L1 i L3 do ZTM zwróciła się gmina Lesznowola.

Linie lokalne „L” stanowią uzupełnienie komunikacji miejskiej w aglomeracji warszawskiej. Kursują w ościennych gminach, najczęściej w drugiej strefie biletowej. Mają własne bilety, ale honorują wybrane bilety ZTM:     90-dniowe, 30-dniowe, dobowe, 3-dniowe, weekendowe,weekendowe grupowe, bilet seniora, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci a także wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Od września linie lokalne L1 i L3 kursujące w Lesznowoli powrócą znów na swoje trasy. (maks)

Polecamy