czwartek, 17 czerwca, 2021

Próbował rozjechać policjantkę. Strzały i pościg przed komisem

Mieszkaniec Targówka nie dość, że nie zatrzymał się do kontroli, to uciekając chciał rozjechać autem policjantkę.Padły strzały.  Teraz grozi mu 10 lat więzienia. 

fot. Policja

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek dowiedzieli się, że mężczyzna podejrzewany o liczne przestępstwa przebywa na terenie jednego z komisów samochodowych. Kryminalni udali się na miejsce. Policjanci zablokowali wyjazd z posesji. 20-latek na widok patrolu pobiegł do zaparkowanego samochodu i odjechał. Kiedy samochód był już w ruchu, policjant chcąc uniemożliwić ucieczkę kierującemu, otworzył przednie drzwi od jego strony, jednak przez prędkość pojazdu niemożliwe było obezwładnienie uciekiniera -informuje policja. Chwilę później 20-latek celowo „wjechał” w policjantkę, która wpadła na maskę samochodu i upadła na ziemię. Funkcjonariusze oddali kilka strzałów w kierunku pojazdu, lecz mężczyzna przyspieszył i wyjechał na drogę niszcząc zamkniętą bramę wjazdową.

Natychmiast po zdarzeniu ruszyła policyjna obława. O sytuacji powiadomione zostały ościenne jednostki Policji, które były na bieżąco informowane o sytuacji przez dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Potrąceni funkcjonariusze zostali odwiezieni do szpitala, a w teren ruszyły patrole prewencyjne i operacyjne. Niecałą godzinę po zdarzeniu, na terenie powiatu wyszkowskiego, funkcjonariusze grupy „Skorpion” ujawnili porzucony przez uciekiniera samochód, a w nim ślady krwi. Operacyjni kontynuowali pościg pieszo za mężczyzną i już po chwili zatrzymali go. Okazało się, że 20-latek został postrzelony.

Jak informuje Policja, funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Wezwana na miejsce karetka pogotowia odwiozła 20-latka do szpitala, gdzie pilnują go policjanci. Porzucony przez uciekiniera pojazd został zabezpieczony i poddany oględzinom kryminalistycznym. Zatrzymany mieszkaniec powiatu grodziskiego jest znany policjantom – w przeszłości był wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. Sąd zastosował wobec 20-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina Policja.

(źródło: Policja.pl)

 

Polecamy