czwartek, 29 lipca, 2021

Zasnęli w namiocie. Gdy się obudzili, okazało się, że wokół płynie Wisła

Niecodzienna przygoda spotkała dwóch mężczyzn, którzy wieczorem wybrali się rekreacyjnie nad Wisłę. Rozbili namiot, poszli spać. Gdy się obudzili okazało się, że wokół nich wszystko płynie. Policja ostrzega przed podnoszącym się poziomem wody w Wiśle. Wizyta nad rzeką może być niebezpieczna. 

 

fot. policja

 

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, odcięci od lądu wysokim stanem Wisły mężczyźni, zatelefonowali rano do Komisariatu Rzecznego z prośbą o ratunek. Po nocy spędzonej w namiocie okazało się, że zewsząd otacza ich płynąca woda i nie mają, jak dostać się na suchy ląd.

Jak podaje policja, na ratunek ruszyły dwa patrole policji rzecznej – motorowodny i zmotoryzowany. Ale dotarcie do potrzebujących osób nie jest takie proste. Od strony wody motorówka nie mogła dopłynąć z uwagi na płyciznę i obawę uszkodzenia śruby silnika – podaje plicja.  Do akcji ratunkowej zostały włączone dwa zastępy specjalistycznych, które za pomocą lekkiego pontonu z małym zanurzeniem dotarły do mężczyzn i bezpiecznie przewiozły ich na suchy ląd. Jak informuje KSP, mężczyźni nie wymagali ani pomocy lekarskiej, ani nie utracili dobytku. 

(źródło: Policja.pl)

fot.Policja.pl:

Polecamy