poniedziałek, 14 czerwca, 2021

W trosce o najmłodszych. Ruszają kontrole na Torwarze

W dniach od 26 czerwca do 30 sierpnia policja i Inspektorat Ruchu Drogowego będą sprawdzać stan techniczny autobusów jadących na wycieczki, obozy i kolonie letnie. Kontrole będą codziennie na parkingu przy hali TORWAR na Łazienkowskiej. Poza godzinami kontroli będzie można zgłosić pojazd, który także będzie skontrolowany.

fot. Policja

Podczas wakacyjnych wyjazdów naszych dzieci kluczowe jest zadbanie o ich bezpieczeństwo. Pomóc w tym może kontrola autobusów, którymi najmłodsi jeżdżą na wycieczki, obozy i kolonie letnie. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Radomiu Oddział Warszawa, będą prowadzić kontrole autokarów zorganizowanych grup wycieczkowych. W tym celu wyznaczone zostały punkty kontrolne autokarów, gdzie sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów, przygotowanie ich do przewozu osób oraz bagaży, a także przygotowanie kierowców do jazdy – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Jak informuje Policja, funkcjonariusze ruchu drogowego w specjalnie wyznaczonych punktach kontrolnych, będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie oraz stan psychofizyczny kierowców. Każdorazowo sprawdzany będzie stan trzeźwości prowadzących kierowców oraz wymagane uprawnienia – informuje policja. Sprawdzany też będzie sposób przewożenia pasażerów. W Warszawie lontrole autokarów jak co roku będą się odbywać na parkingu samochodowym przylegającym do hali widowiskowo-sportowej „TORWAR” przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Rozpoczną się 26 czerwca (tego dnia kontrole przeprowadzane będą w godzinach 8.00-16.00) a potem każdego dnia, aż do 30 sierpnia, w godzinach 6.00-9.00.

 

Jak podaje KSP, pozostałe kontrole poza wyznaczonymi dniami i godzinami należy zgłaszać do Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Stołecznej Policji pod nr telefonów:

 

* 47 723-77-55 – całodobowo

 

* 47 723-77-18 – w godz. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku

 

Jak informuje policja,  za pośrednictwem strony internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ można sprawdzić, czy autokar którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

(źródło: Policja.pl)

Polecamy