poniedziałek, 14 czerwca, 2021

Nowe sygnalizacje świetlne na niebezpiecznych skrzyżowaniach

Rozpoczęła budowa siedmiu nowych sygnalizacji świetlnych. Nowe urządzenia pojawić się mają w Wawrze, we Włochach i na Pradze-Północ. Prace zaczęły się od robót związanych z okablowaniem. Nowe światła będą zbudowane na przejściach uznanych za najbardziej niebezpieczne. Powstaną do końca wakacji – podał Zarząd Dróg Miejskich.

fot. Pixabay zdj. ilustr.

Jak podaje ZDM, światła pojawią się na skrzyżowaniu z ul. Odrodzenia i Alpejską. Nowa sygnalizacja będzie miała zadanie poprawy bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu. Przejścia te pomogą też dojść bezpiecznie dzieciom do szkoły. Poza sygnalizacją, pojawią się tam też azyle dla pieszych z wyspą rozdzielającą kierunki ruchu. Zmieni się też lokalizacja przystanków autobusowych – zamiast za skrzyżowaniem, autobusy będą się zatrzymywać przed nim – informuje ZDM. Na Pradze Północ nowe światła zostaną umiejscowione na trzech przejściach dla pieszych przy Dworcu Wschodnim. Jak podaje ZDM, przejścia mają być wypo w nowoczesne urządzenia sygnalizacyjne, których praca będzie skoordynowana z pozostałymi światła w ciągu ul. Kijowskiej. Nowe światła mają też powstać w Al. Krakowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Lipowczana, a także w al. KOR przy ul. Zarankiewicza.

Jak podaje ZDM trwa projektowanie kolejnych 10 sygnalizacji. Na początku czerwca zostały podpisane umowy z wykonawcami. Większość projektów powinna powstać do końca roku, co umożliwi budowę świateł w 2021 r.

Nowe sygnalizacje mają powstać w następujących miejscach:

Przejście dla pieszych przez ul. Marszałkowska w rejonie ul. Senatorskiej

Przejście dla pieszych przez al. Reymonta w rejonie ul. Żbikowianka

Przejście dla pieszych przez al. Krakowską w rejonie ul. Tapicerskiej

Przejścia dla pieszych przez ul. Czecha w rejonie ul. Wierzchowskiego i ul. Czecha w rejonie ul. Wawerskiej

Przejście dla pieszych przez ul. Połczyńską w rejonie ul. Lustrzanej

Przejście dla pieszych przez ul. Człuchowską w rejonie ul. Okolicznej

Przejście dla pieszych przez ul. Gandhi w rejonie ul. Hirszfelda

Przejście dla pieszych przez ul. KOR w rejonie ul. Radarowej

Przejście dla pieszych przez ul. Krasińskiego w rejonie ul. Wybrzeże Gdyńskie

(źródło: ZDM)

 

Polecamy