poniedziałek, 14 czerwca, 2021

Pijany rajd samochodem po Rembertowie

Pędził ulicami, miał 2,5 promila alkoholu we krwi, uciekając przed policjantami spowodował kolizję. Po wszystkim chciał przekupić policjantów. Finał rajdu ulicami Rembertowa skończył się dla 28-letniego kierowcy postawieniem zarzutów karnych oraz propozycją prokuratora, który chce dla zatrzymanego kary pół roku więzienia.  

fot. Policja

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, rembertowscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierującego suzuki. Dziwny sposób prowadzenia pojazdu wzbudził ich niepokój, podejrzewali, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Funkcjonariusze wydali polecenie do zatrzymania, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą zlekceważył sygnał i przyspieszył. Policjanci podjęli pościg. Suzuki pędziło ulicami prowadzącymi do Wesołej. W pewnym momencie kierowca suzuki nie zapanował nad samochodem i spowodował kolizję z toyotą, sam zakończył swoją jazdę w rowie. Został przez funkcjonariuszy zatrzymany – informuje policja.

Od 28-latka wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Badanie alkomatu wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W obliczu zatrzymania i wobec świadomości grożących mu konsekwencji, zatrzymany zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 5 tysięcy złotych. Nie zrezygnował z tego pomysłu nawet wtedy, kiedy funkcjonariusze poinformowali go tym, że to co robi wypełnia znamiona kolejnego przestępstwa. Mężczyzna posunął się nawet do złożenia propozycji zatankowania radiowozu po to, by mundurowi mogli odwieźć go do domu, gdzie wypłaciłby im 5 tysięcy złotych w zamian za zapomnienie o całej sprawie. 28-latek trafił do policyjnej celi – podaje Policja. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złożenia propozycji przyjęcia łapówki. Prokurator zaproponował podejrzanemu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności – informuje policja.

(źródło: policja.pl)

Polecamy