niedziela, 20 czerwca, 2021

Od niedzieli. Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Od niedzieli, 14 czerwca 2020 roku do soboty 29 sierpnia 2020 roku będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Po czasie pandemii przywrócona zostaje większość zawieszonych ze względów epidemicznych połączeń – poinformowały Koleje Mazowieckie.  

fot. Paul Kowalow [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Koleje Mazowieckie przedstawiły najważniejsze zmiany plany prac, także na konkretnych liniach. I tak:

R1 Warszawa – Skierniewice

Od 14 czerwca do 26 lipca zaplanowana została wymiana sieci trakcyjnej na obu torach odcinka Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Część pociągów KM będzie kursowała z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia zostały odwołane.

R2 Warszawa – Łuków

W dniach 17–29 sierpnia, w związku z modernizacją stacji Warszawa Rembertów, wystąpią utrudnienia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Część połączeń do/z Warszawy Rembertów zostanie odwołana.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny) i wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R6 Warszawa – Małkinia

Z uwagi na nocną przerwę technologiczną związaną z budową skrzyżowań oraz wiaduktu drogowego na odcinku Małkinia – Łochów w godzinach 0:01 – 4:00, pierwszy i ostatni pociąg do/z Małkini będzie zastąpiony przez ZKA.

R7 Warszawa – Dęblin

Na odcinku Otwock – Pilawa wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane przez autobusy zastępcze. Dodatkowo od 6 lipca do 14 sierpnia z uwagi na kolejną fazę modernizacji stacji Otwock zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock – Józefów. Połączenia kolejowe zastąpi komunikacja autobusowa.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na odcinku Warka – Radom wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane prze autobusy zastępcze. Mamy również dobrą informację dla pasażerów, część połączeń kursująca do/z Piaseczna od 14 czerwca pojedzie w wydłużonej relacji do/z Czachówka Południowego.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga w dniach 23-28 sierpnia ruch pociągów na tym odcinku będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Część pociągów pominie stację Warszawa Praga i przystanek osobowy Warszawa Toruńska. Wybrane pociągi zostaną odwołane.

R31 Kutno – Sierpc

Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal większość połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Jak informują Koleje Mazowieckie, na linii wystąpią częste utrudnienia w ruchu pociągów związanych pracami remontowymi w następujących dniach:

22 czerwca w godz. 10:25-14:25 na odcinku Mostówka – Wyszków;

7-8 sierpnia w godz. 8:00-16:00 na odcinku Tłuszcz – Wyszków;

9-16 sierpnia w godz. 6:30-14:30 na odcinku Mostówka – Wyszków;

17-29 sierpnia w godz. 5:50-16:50 na odcinku Wyszków – Ostrołęka;

28 sierpnia godz. 16:50 do 29 sierpnia godz. 18:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prowadzone przez PKP PLK prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom.

R91 Nasielsk – Sierpc

Z uwagi na naprawę mostów ruch pociągów na odcinku Raciąż – Sierpc zostanie wstrzymany i zastąpiony przez ZKA.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy – informują Koleje Mazowieckie.

(źródło: Koleje Mazowieckie)

Polecamy