niedziela, 20 czerwca, 2021

Msza święta w Radiu – opcja dla grup ryzyka

Wprawdzie zagrożenie epidemiczne jest mniejsze, a ograniczenia zdjęte, apele o ostrożność są wciąż aktualne. Szczególnie dotyczy to grup ryzyka – osób z chorobami autoimmunologicznymi, ciężkimi chorobami serca, nowotworami, chorobami płuc, po przeszczepach. Osoby takie, jeśli nie mogą wziąć udziału we mszy świętej w Boże Ciało, zachęcane są do udziału we mszy za pośrednictwem środków masowego przekazu.

fot. By Lee Kindness – http://www.pbase.com/wangi/image/warsaw (http://www.pbase.com/wangi/image/58918470), CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1067863

W kościele pw. Św. Krzyża w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu msza święta radiowa rozpocznie się o godzinie 9.00. Odprawi ją bp Michał Janocha, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej. Transmisja w Programie Pierwszym Polskiego Radia.  Wcześniej, bo o godzinie 7.00 i 8.15  msza św. z kościoła pw. św. Alojzego Orione transmitowana będzie w internecie, za pośrednictwem strony Msza.online. Z tego samego kościoła będzie też transmitowana msza święta o godzinie 18.00. Na stronie msza.online będzie można uczestniczyć w mszach internetowych także z innych parafii Archidiecezji Warszawskiej – o 12.00 i 18.00 ze świątyni Opatrzności Bożej, o 18.00 z kościoła dominikanów pw. św. Dominika. Zaś z Diecezji Warszawsko-Praskiej transmitowana będzie o 18.00 msza św. z Parafii Matki Bożej Królowej Polskiej w Warszawie w Wawrze – na Aninie.

Polecamy