piątek, 29 marca, 2024

Legia w półfinale Pucharu Polski! Piłka wróciła

Legia Warszawa wygrała z Miedzią Legnicą 2:1 i awansowała do 1/2 finału Pucharu Polski.

Był to pierwszy mecz w polskiej piłce od 72 dni. Legioniści byli niekwestionowanym faworytem tego spotkania. Jednak miedziowi w końcówce napędzili liderowi Ekstraklasy strachu. Choć cały mecz układał się po myśli gości. W 17 minucie prowadzenie dla Legii uzyskał Walerian Gwilia, po przerwie na 2:0 podwyższył Mateusz Cholewiak. Wydawało się, że podopieczni ALeksandra Vukovicia pewnie kontrolują przebieg spotkania, jednak w 80 minucie za głupi faul na Omarze Santanie czerwoną kartką ukarany został były reprezentant Polski Igor Lewczuk. W 88 minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy uzyskał Paweł Zieliński. Końcówka była nerwowa, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie. W półfinale oprócz Legii są też Lechia Gdańsk i Cracovia. Grono półfinalistów uzupełni zwycięzca batalii pomiędzy Stalą Mielec a Lechem Poznań.

Miedź Legnica – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Zieliński 88′ – Gwilia 17′, Cholewiak 50′

MIEDŹ: Załuska – Zieliński, Mijusković, Chrzanowski, Pietrowski – Łukowski, Santana (83′ Kort), Šoljić ż, Marquitos ż, Roman (58′ Łobodziński) – Makuch (65′ Śliwa). Trener: Dominik Nowak

LEGIA: Muzyk – Vešović (75′ Jędrzejczyk), Lewczuk, Wieteska, Karbownik – Antolić, Ślisz – Wszołek, Gwilia (77′ Luquinhas), Cholewiak (83′ Remy) – Kante. Trener: Aleksandar Vuković