piątek, 1 grudnia, 2023

Miała w domu na Pradze składzik. Z heroiną  

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali kobietę, u której w mieszkaniu zostały zabezpieczone marihuana, heroina i amfetamina.

fot. policja

Funkcjonariusze z Pragi Północ śledzili samochód, w którym miały znajdować się duże ilości narkotyków. Z auta wybiegł mężczyzna i wbiegł do klatki schodowej budynku przy ulicy Brzeskiej. Mundurowi zaczęli pościg, lecz stracili meżczyznę z pola widzenia. W związku z tym rozpoczęli przeszukania mieszkań. W jednym z lokali znaleźli znaczną ilość substancj odurzających. W mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli ukrytą za łóżkiem torbę sportową z zawartością trzech pakietów z suszem roślinnym oraz woreczka ze zbryloną substancją. Podczas dalszego przeszukania lokalu zostały zabezpieczone kolejne woreczki foliowe z suszem roślinnym i zbrylonymi substancjami oraz dwie wagi elektroniczne. 24-latka została zatrzymana pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nielegalne substancje zostały zbadane. Analiza wykazała, że jest to ponad 4,5 kilograma marihuany, 500 gramów heroiny i 720 gramów amfetaminy. Jak podaje policja w sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków.  Sąd zastosował wobec 24-latki dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy złotych. Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest  znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

– przypomina policja.

(źródło: policja.pl)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img