sobota, 20 kwietnia, 2024

Koronawirus zmniejszył wydatki miasta

O osiem milionów złotych będą mniejsze wydatki Miasta Stołecznego Warszawa na informację i komunikację społeczną – poinformował ratusz.

fot. Freimages.com

Jako pierwszy obcięty został budżet  Biura Marketingu Miasta. W roku 2020 miał wynosić 26 milionów złotych. W związku ze stanem epidemii został okrojony o 5 milionów i teraz wynosi 21 milionów złotych.  Obcięty został też budżet Centrum Komunikacji Społecznej. Miało ono w tym roku otrzymać 14,3 mln zł. Dostanie o 3 miliony mniej –  11,3 mln zł. – podał Urząd Miasta Stołecznego Warszawa. Łącznie ograniczenie obu biur wynosi 8 milionów złotych.

Jak przypomina ratusz, do zadań Biura Marketingu Miasta (BMM), należy prowadzenie polityki informacyjnej i promocyjnej Warszawy, koordynacja i nadzór nad badaniami dla urzędu, organizacja imprez i wydarzeń miejskich. Także przygotowanie i realizacja oraz zlecanie analiz, które dotyczą działań Warszawy w różnych obszarach i mają na celu obrazowanie stanu społeczności lokalnej, aby wspomagać realizację różnorodnych zadań miasta. Jednym z najważniejszych badań przeprowadzanych cyklicznie jest „Barometr Warszawski” – czytamy w komunikacie.

Z kolei do zadań CKS należy m.in. wspieranie organizacji pozarządowych w ich działalności na rzecz mieszkańców – przypomina ratusz.

(źródło: UMSt. Warszawa)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img