wtorek, 5 marca, 2024

Zaraza coraz bliżej. Niektóre szkoły i lotnisko wprowadziły specjalne środki ostrożności

Kilka niepublicznych szkół w Warszawie zaapelowało do rodziców uczniów, którzy wrócili z Włoch lub Chin o nieprzysyłanie dzieci do szkoły. Dzieciom przed lekcjami mierzona jest  temperatura. Podobne środki ostrożności wprowadzono też na lotnisku Chopina – tam temperatura mierzona jest wszystkim pasażerom powracającym z Włoch. 

fot. Freeimages.com
\

Koronawirus wywołujący potencjalnie śmiertelne zapalenie płuc coraz bliżej. Wirus, który zabił tysiące ludzi w Chinach dotarł do Europy. Szczegółnie trudna sytuacja jest we Włoszech. Co gorsza, wirus tam dotknął ludzi, którzy nie wrócili z Chin ani nie mieli styczności z nikim, kto z Chin powrócił. Może to oznaczać, że jest to zupełnie nowe ognisko wirusa.

Wirus cechuje się ogromną zaraźliwością. Śmiertelność wynosi od kilku, do kilkunastu procent. Szczególnie narażone są osoby starsze, przewlekle chore (na choroby onkologiczne, cukrzycę, leczone sterydami) dzieci w wieku przedszkolnym, pacjenci po przeszczepach. Objawami choroby są kaszel, duszność, temperatura powyżej 38 stopni. 

Polskie władze na razie zapewniają, że są przygotowane do podjęcia walki ze śmiertelnym zagrożeniem. (az). 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img