wtorek, 5 marca, 2024

Te Deum w rocznicę ingresu bp. Kamińskiego

We wtorek minęły dwa lata od ingresu biskupa Romualda Kamińskiego do katedry Warszawsko-Praskiej.

fot. mat. pras. Diecezja warszawsko-praska

O 18 w katedrze Warszawsko-Praskiej odbyła się uroczysta msza święta, na zakończenie której odśpiewany został uroczysty hymn Te Deum Laudamus – Ciebie Boga wysławiamy. Biskup Romuald Kamiński przybył do Diecezji Warszawsko-Praskiej we wrześniu 2017 roku, zostając biskupem koaudiutorem (pomocniczym, ale następcą) abp. Henryka Hosera. 8 grudnia 2017 roku bp Kamiński  objął diecezję, a 20 stycznia odbył się uroczysty ingres do katedry.

Wcześniej przez 12 lat (2005 – 2017) bp Kamiński był biskupem pomocniczym diecezji ełckiej, do której wyjechał z Warszawy – w latach 1992 – 2005 był kanclerzem kurii Warszawsko-Praskiej.

W ramach Konferencji Episkopatu Polski jest przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy i Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia,  delegatem ds. Dialogu Katolików i Muzułmanów, członkiem Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Rady ds. Rodziny, Rady ds. Dialogu Religijnego i Zespołu ds. Kontaktów z Przedstawicielami Kościoła Greckokatolickiego na Ukrainie.

 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img