czwartek, 30 listopada, 2023

Atak na plebanię, gdy księża chodzili po kolędzie

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Kolejny atak na miejsce związane z Kościołem na Mazowszu. Tym razem nieznani sprawcy okradli i splądrowali plebanię przy parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Adamowiznie, w dekanacie grodziskim. Do ataku doszło w poniedziałek, gdy proboszcz i wikary chodzili po domach z wizytą duszpasterską.

Jak poinformował w rozmowie z serwisem Archidiecezji Warszawskiej proboszcz parafii, sprawcy musieli być dobrze przygotowani do włamania. Teren był dobrze zabezpieczony i oświetlony, włamywacze weszli od zaplecza. Księża po powrocie z wizyty duszpasterskiej zastali splądrowaną plebanię. Zginęło niewiele pieniędzy – około 180 złotych, ale zniszczenia są spore. Proboszcz wezwał wiernych do większej czujności, ostrzegł też innych księży, że i oni mogą paść ofiarami podobnych przestępstw. Śledztwo w sprawie prowadzi policja.
Ataki na miejsca kultu w stolicy i jej okolicach miały ostatnio miejsce. Przed miesiącem zniszczono figurę Matki Bożej u zbiegu ulic Fieldorfa i Bora-Komorowskiego na warszawskim Gocławiu.

(źródło: Archidiecezja Warszawska, wł.)

fot. policja zdj. ilustr.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img