sobota, 24 lutego, 2024

Sanktuarium Prymasa Tysiąclecia na Białołęce

W Choszczówce na warszawskiej Białołęce powstanie sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego Będzie w nim się znajdować świątynia, ale też pomieszczenia do organizowania konferencji i różnych wydarzeń – poinformował bp Romuald Kamiński, ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej.

fot. Public Domain

Chcemy, by  sanktuarium mogła korzystać zarówno młodzież z ruchów i wspólnot jak i małżeństwa – powiedział biskup Romuald Kamiński, podczas corocznego spotkania z dziennikarzami. Biskup przypomniał, że od listopada trwa w diecezji nowenna przygotowująca do planowanej na czerwiec beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego. Sanktuarium w Choszczówce ma powstać na terenie przekazanym diecezji od osób prywatnych, które chciały upamiętnić postać kard. Wyszyńskiego i ofiarowały Instytutowi Prymasowskiemu teren pod przyszły kościół. Instytut przekazał następnie ten teren diecezji. – Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę z Urzędu Miasta Warszawy – mówił bp Kamiński. 

Stefan kard, Wyszyński był jedną z najwybitniejszych postaci w historii polskiego Kościoła. Urząd prymasa łączył z funkcją metropolity warszawskiego. Swą posługę pełnił w bardzo trudnym okresie, o czasów stalinowskich do 1981 roku. (hp).

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img