wtorek, 5 marca, 2024

Nowy Telegraf na Pradze i Pradze Południe

Sprawa tramwaju na Gocław, możliwej zmiany trasy autobusu 102 i bardzo smutna kwestia zniszczenia figurki Matki Boskiej na Gocławiu – to główne tematy dodatku praskiego Nowego Telegrafu Warszawskiego.


Czy tramwaj na Gocław ma sens? Niewątpliwie tak. Wątpliwości budzi jego przebieg i przede wszystkim towarzysząca inwestycji budowa drogi. Przeciwko protestują mieszkańcy osiedla Saska. Z kolei ludzie mieszkający w bardziej odległych częściach Gocławia, skarżą się na kłopoty z dojazdem i z utęsknieniem wypatrują inwestycji. Nie popisał się jeden z dziennikarzy, który w portalu społecznościowym określił przeciwników inwestycji mianem „oszołomów”.
Mieszkańcy odległego Gocławia skarżą się na trudny wyjazd z dzielnicy, mieszkańcy Grochowa boją się odcięcia od Śródmieścia. Wszystko dlatego, że po zakończeniu kolejnego etapu budowy II linii metra skrócona ma zostać linia 102. Jeździć ma trasą PKP Olszynka Grochowska – Stadion Narodowy.
Na początku grudnia doszło do szokującej profanacji na Gocławiu. Ktoś zniszczył figurkę Matki Boskiej, na ternie parafii św. Patryka (figurka na rogu Fieldorfa z Bora Komorowskiego).
O tym wszystkim w dodatku Nowy Telegraf na Pradze i Pradze Południe.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img