środa, 17 kwietnia, 2024

Korupcja w wodociągach w Warszawie. Są kolejne zatrzymania!

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby do śledztwa dotyczącego korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji – poinformowało biuro prasowe CBA.
Chodzić ma o podejrzenie działania na szkodę MPWiK w Warszawie oraz innych podmiotów, podczas realizowania zamówień publicznych.
Jak czytamy w komunikacie, wśród zatrzymanych znalazł się Wiesław M., były Dyrektor Pionu Wsparcia w MPWiK, Jacek M. były kierownik w tym pionie oraz Rafał T. były wspólnik śląskiej firmy. Zarówno Wiesław M., jak i Rafał T. zatrzymani są do tej sprawy po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania – informuje Biuro.
Jak wynika z komunikatu, jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych oraz miejscach zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymani usłyszą zarzuty – informuje Wydział Komunikacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
(źródło: cba.gov.pl)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img